İçeriğe geç →

Hakkımda

Merhaba,

Bloğumu ziyaret ettiğiniz için teşekkürler 😀

Küçük, sakin ve sanayi atıklarıyla bezenmiş bir balıkçı kasabası olan Körfez’de büyüdüm. Abant İzzet Baysal Üniversite’si Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümünden mezun oldum.

Bu bloğu açmadaki amacım kendimi geliştirip, daha iyi bir yazılımcı olmaya çalışmak. Bunu yaparken edindiğim tecrübe ve bilgileri de diğer insanlarla paylaşmak istiyorum. Daha açık ve net söylemek gerekirse, amacım kimseye bir şey öğretmek değil. Kendime bir şeyler öğretmek istiyorum.

Günümüzde okullarda bilgisayarı açma-kapatma, Paint’te resim çizme, web tarayıcısı kullanma vb. gibi basit ve gerek kalmamış bilgileri öğretmeye artık  ihtiyaç kalmadı. Zaten anaokuluna giden birisi bile bunları yapabiliyor.

Artık hemen hemen herkes tabletine rahatça uygulama kurabiliyor, akıllı telefonundan Candy Crush rekorları kırıp, sosyal medyanın altını üstüne getiriyor. Güne giden teyzeler çılgınlar gibi selfie çekip, düne kadar “Al evladım, şu numarayı bi ara.” diyen babalarımız Whatsap’tan mesajlaşabiliyor.

Ama bizim ihtiyacımız olan daha farklı. Artık teknolojiyi çılgınlar gibi tüketmeyi azaltıp, daha fazla üretmemiz lazım. Bunun içinde iyi yazılımcılar yetiştirmemiz gerek. Ve bu işe öncelikle kendimden başlıyorum 🙂

Bu blogda kendi kendime dersler veriyorum. Böylece daha iyi öğrenmeyi hedefliyorum. Ayrıca öğrendiklerimi diğer insanlarla paylaşarak gerek yardım etmek ve gerekse geri bildirim almak istiyorum.

Eksik, hatalı ya da geliştirmem gereken bir şey fark ederseniz lütfen bana bildirmekten çekinmeyin. 

İyi gezinmeler…

Back To Top